31.10.2020 - Çekmeköy Web Portalı & Firma Rehberi &Çekmeköy Haber

İskandinav tipi ev dekorasyonuna dair her şey

İskandinav tipi ev dekorasyonuna dair her şey

İskandinav tarzı dekorasyon, temelde minimalist anlayışı benimsemiş ve bu anlayışa kendine has bir doğallık katarak özelleştirmiş bir dekorasyondur. İskandinav ülkeleri olan Norveç, Finlandiya, Danimarka gibi ülkelerde sıkça tercih edilen bu dekorasyon tarzı, sadeliği ve şıklığıyla minimal tasarım severlerin de kısa sürede ilgi odağı olmayı başarmış durumda.

 

İskandinav Tipi Ev Tasarımında En Temel Nokta: Beyaz ve Beyaz Tonları

 

Beyaz rengin İskandinav ülkelerinde bu kadar tercih edilmesinin nedeni, kış ikliminin bu yörede oldukça etkili olması. İskandinav tipi tasarımda ana renk olarak kullanılan beyaz, duvarlarda kullanıldığında geniş ve ferah bir ev ortamı sağlayacaktır. Eşyalarda kullanıldığında ise minimalistliği ön plana çıkaracak ve istenilen sadeliği yakalamada en büyük rolü oynayacaktır.

 

Beyaz Tonlarına Kahverengiler ve Yeşiller Eşlik Eder

 

Beyaz tonlarına eşlik eden başlıca renkler kahverengi ve yeşil tonlarıdır. Burada amaç, doğallığı ön plana çıkararak ev dekorasyonuna doğadan esintiler kazandırmak. Koltuk ve sandalyeler genellikle ahşaptan olur, döşeme kullanılması gereken yerlerde yün, pamuk ve keten döşemeler tercih edilir. Bunun yanında çiçek desenlerine de oldukça yer yerilir. Zeminde ahşap kullanılması da en önemli ayrıntılardan biridir. Eğer ahşap malzemenin zeminde kullanılma şansı yoksa, ahşap görünümlü kaplama kağıtlarından yardım alınır. Doğal malzemelerden yapılmış el emeği dekorasyon ürünlerine oldukça ilgi gösterilen bu dekorasyon tarzında ev içerisinde canlı çiçekler görmek de bir gereklilik olarak görülür.

Çekmeköy Dekorasyon Firmaları

çekmeköyde satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ