18.10.2020 - Çekmeköy Web Portalı & Firma Rehberi &Çekmeköy Haber

ÇEKMEKÖY REŞADİYE KONAKLARI

ÇEKMEKÖY  REŞADİYE KONAKLARI

Reşadiye Konakları, Çekmeköy’ün ilk kurulan sitelerinden biri olması bakımından dikkat çekiyor. Şehrin gürültüsünden uzak, ormanla iç içe bir atmosferde aile sıcaklığının yaşandığı site, sakinlerine huzurlu bir yaşam vadediyor. 6 yıldır Reşadiye Konakları’nın yöneticiliğini yapan Ahmet Doğan Kekeç’le bir araya gelerek site yaşantısını konuştuk.


Ahmet Kekeç’i tanıyabilir miyiz?

1936 yılında Kilis’te doğdum. İş hayatına ilk ve ortaokul öğretmenliği ile başladım. İki çocuk babasıyım. Eğitim sürecine devam ederek İnşaat Yüksek Mühendisliği’ni bitirdim. Otuz yıl kadar da inşaat mühendisliği yaptıktan sonra 2002 yılında emekli oldum ve Reşadiye Konakları’na taşındım.


Reşadiye Konakları ne zaman kuruldu?

Sitemizin yerini 1999 yılında almıştım. Sonra gerekli izinleri alarak, buraya, evlerimizi mimar olan arkadaşımla beraber yapmaya karar verdik. 2002 yılında inşaatı bitti ve oturulmaya başlandı. İlk zamanlar şehir çok uzaktı ama geçen zaman ile şu an şehrin içinde kaldık.


Kaç yıldır yönetimde yer alıyorsunuz ve kadronuz kaç kişiden oluşuyor?

6 yıldır aktif olarak yöneticilik yapıyorum. Sitemizde toplamda 9 yıllık bir yöneticilik geçmişim var. Kızım Türkiye’deyken uzun seneler o yöneticilik yaptı sitede. Sonrasında ben devraldım. Sitemizde 4 mevsim kalan yalnızca ben varım. Diğer sakinler ara ara geliyorlar. Yaz aylarında ise hep buradalar. Sitemizde çalışan bir kişi var, işlerimizle o ilgileniyor. Gerektiği zaman dışarıdan destek alıyoruz. Sitemizde çalışan arkadaşımız, bizimle birlikte, sitemizde yaşıyor. Her şeyimizle ilgileniyor, sağ olsun.


Duvarlarla çevrelenen blokların mahalle kültürünü öldürdüğü düşünülüyor. Siz bu görüşe katılıyor musunuz?

Burada sitelerin duvarlarla çevrilmesi tamamen güvenlik amaçlı yapılıyor. Reşadiye’de birçok ev bu şekilde korunmaktadır. Bu nedenle, mahalle kültürünü öldürdüğüne inanmıyorum.


Yönetim olarak, sitenin işleyişiyle ilgili en çok hangi konular sizi zorluyor?

Çok şükür beni zorlayan bir konu olmadı. Yaptığımız işler yönetimin yapması gereken rutin işler zaten.


Site içerisinde sosyal tesis vb. alanlarınız bulunuyor mu?

Sitemizin çok geniş bir alanı olmadığı için araçları park ettiğimiz yerler harici tamamı yeşil alandan oluşmakta. Bir de orta büyüklükte bir havuzumuz var.


Site sakinleriyle iletişiminiz nasıl?

Sitemizde komşuluk çok iyi… Kızım ve oğlumun evleri de burada ve onların arkadaşlarından oluşan sitemizde yabancı kimse yok.


Site sakinlerinin bir araya toplanması için organizasyonlar gerçekleştiriliyor mu?

Genellikle yaz aylarında bu tarz programlar yapıyoruz.


Reşadiye Konakları Çekmeköy ’de yer alan diğer sitelere göre ne gibi avantaj ve dezavantajlara sahip?

Sitemizin dezavantajı olacak bir sorunu yok çok şükür. Reşadiye Caddesi üzerinde olduğumuzdan ulaşım yönünden avantajlıyız, yeşil alan içerisinde olan bir konuma sahibiz. En önemli avantajımız, doğa ile iç içe olmamız.


Modern ve model olmayı kendine hedef edinmiş Çekmeköy’ü nasıl buluyorsunuz?
Gelişmekte olmasını takdir ediyoruz ama tabii güzelliklerinin kaybolmasını istemiyoruz. Çünkü Çekmeköyümüzün en büyük değeri %75’lere varan ormanlık alana sahip olması.

Kaynak:Çekmeköy 2023

çekmeköyde satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ