31.10.2020 - Çekmeköy Web Portalı & Firma Rehberi &Çekmeköy Haber

Çekmeköy İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Size Bir Telefon Kadar Yakın

Çekmeköy İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Size Bir Telefon Kadar Yakın

Vakıf müdürlüğüne müracaat yapmak isteyen ihtiyaç sahibi herkes ya da bir başkasının yerine, gelmeden arayarak veya WhatsApp iletişim hattına yazarak müracaat oluşturabilirsiniz.

Süreç Nasıl İşliyor?

Telefon ile adres ve iletişim bilgisi aktarılarak yapılan müracaatın ardından en kısa sürede vakıf görevlilerince belirttiğiniz adrese ziyaret gerçekleşiyor.

Durumu acil olan vatandaşlar hakkında yapılan başvurular en hızlı şekilde işleme konularak sonuçlanıyor. Aciliyeti olmayan başvurular ise en geç 7 iş günü içinde sonuçlanıyor.

Başvurunun akıbeti, kişinin belirttiği iletişim numarasına SMS yoluyla belirtiliyor ya da müdürlük arayarak bildiriliyor. Kişi isterse yine telefon ile iletişime geçerek müdürlükte yapılan işlemi öğrenebiliyor böylece vatandaşa ulaşımın kalitesi artıyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan Çekmeköy Kaymakamımız Adem Arslan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi kamu kurumlarındaki iş ve işleyiş süreçleri vatandaşın önüne bir engel olarak çıkmaması lazım. Bu doğrultuda çözüm üreten, sorun çözen, sonuç odaklı olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çekmeköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’mız vatandaşlarımızla doğrudan daha sık çalışan kurumlarımızdan bir tanesi.  Bu kurumumuza olan başvuruların şekli ve sürecinin daha kolay hale gelmesi için çaba gösterdik. Vatandaşlarımızın başvuru yapmak için harcadığı vaktin ve kuruma gelmek için harcadığı ulaşım masrafının ortadan kalmasını sağlayamaya çalıştık. Telefonla yapılabilen müracaatlar vakıf müdürlüğümüze bizzat yardım talep eden vatandaşlarımız tarafından ya da bu kişilerin komşusu veya yakın akrabası tarafından yapılabilecek” dedi.

Çekmeköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat yapmak için 0216 642 45 46’nolu telefonu arayabilir ya da 0535 464 72 68’nolu WhatsApp iletişim hattına yazabilirsiniz. Vakıf müdürlüğü yapılan her başvuruda söz konusu olan hanenin bulunduğu mahallenin muhtarı, imamı, hanede öğrenci var ise çocuğun okuduğu okulun müdürü, bağlı olunan sağlık ocağı ve bölgenin sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak vatandaşa en iyi hizmeti sunmaya çalışılacak. Evinden çıkamayan vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakın olup ilçemizde ihtiyaç sahibi kimse kalmaması için başlatılan bu uygulamanın afişleri Çekmeköy’deki kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlıklarda mevcuttur.

çekmeköyde satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ