25.10.2020 - Çekmeköy Web Portalı & Firma Rehberi &Çekmeköy Haber

ÇEKMEKÖY ELYSIUM GARDEN SİTESİ

ÇEKMEKÖY ELYSIUM GARDEN SİTESİ

Site Tanıtımı

İstanbul Alemdağ’da bulunan “Elysium Garden” adından da anlaşılacağı üzere sakinlerine yeşilliğin ortasında, adeta bir cennet bahçesindeymiş duygusunu yaşatıyor.

24.450 m² alan içinde; 258 – 340 m² aralığındaki 50 villa ve 153 – 186 m² deki 70 residence daireden oluşan projede her detay, sakinlerinin mutlu yaşamı için düşünüldü. Sitedeki açık ve kapalı yüzme havuzları, sauna, fitness, yürüyüş yolları, orman parkuru, süs havuzları yaşamı keyifli hale getirirken, 24 saat güvenlik, otopark alanı, yangın hidrantları, jeneratör, su deposu, dijital yayın platformu, doğalgaz sistemi gibi şehir hayatının vazgeçilmezleri de hayatınızı kolaylaştırıyor.

Sitede öne çıkan bazı özelliler:
    – Çekmeköy bölgesindeki, merkeze en yakın ve ulaşımı en kolay sitedir.

    – Açık ve Kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, güvenlik, teknik, temizlik ve bahçe bakım hizmetleri aidat içindir.

    – Hanelerdeki küçük çaplı tamir ihtiyaçları teknisyenler tarafından ücretsiz karşılanabilmektedir.

    – Tünel kalıp sistem, depreme dayanıklı inşaat kalitesi.

Elysium Garden, adından da anlaşılacağı gibi sakinlerini yemyeşil bir atmosferde ağırlıyor. Çekmeköy bölgesinde merkeze en yakın ve ulaşımı en kolay site olarak da ön plana çıkan Elysium Garden, depreme dayanıklı binaları ve özel güvenlik görevlileriyle her anlamda güvenli bir yaşam vadeden sitelerden. 12 yıldır site yöneticiliği görevini sürdüren Abdullah Sayıner ile beraberiz.  


Abdullah Sayıner’i tanıyabilir miyiz, kısaca kendinizden bahseder misiniz?
1961 yılında Kırıkkale/Keskin ilçesinde doğdum. İlçemde ilk ve ortaokul eğitimini tamamladım ve Ankara Yıldırım Beyazıt Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden Elektrik Teknisyeni olarak mezun oldum. 1980 yılında Hava Teknik Okullar Komutanlığı’nın sınavlarını kazanarak Hava Astsubayı eğitimlerini tamamladım ve 1981 yılında Hava Kuvvetleri’nin Alemdağ’daki 15. Füze Üs Komutanlığında Astsubay olarak göreve başladım. Askerlik mesleğinden 2005 yılında emekli oldum. Elysium Garden Sitesi’nde site müdürü olarak göreve başladım ve halen devam etmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım.    

Elysium Garden kaç yılında kuruldu? Sitenin genel özelliklerinden bahsedebilir misiniz?
Sitemiz 24.450 metrekare arazi üzerine inşa edilmiş 50 villa ile 7 blok-70 daireden oluşmaktadır. 2007 yılında kat maliklerine teslimi yapılan sitemizde toplam 120 konut mevcuttur.

Kaç yıldır yönetimde görev alıyorsunuz? Yönetim kadronuz kaç kişiden oluşuyor?
Yaklaşık 12 yıldır görev yapmaktayım. Sitemizde kat maliklerinden oluşan 3 kişilik yönetim kurulumuz var. Bu kurula bağlı site müdürü ve güvenlik, teknik, temizlik, kafeterya, bahçe bakım hizmetlerini icra eden ekiplerimiz mevcut. Yönetim kurulumuz sakinlerimizin güven içerisinde, huzurlu bir ortamda mutlu yaşamalarını sağlamak için planlamalarını yapar; alınan kararlar doğrultusunda site müdürü ve ekipleri bu kararları günlük yaşamda faaliyet olarak uygular.

Yönetiminiz döneminde sitede ne gibi yenilik ve değişiklikler yapıldı?
Elektrik tüketiminde sarfiyatı asgariye indirmek için tüm aydınlatma sistemimizin led aydınlatma sistemine dönüştürülmesi;dijital altyapının tesis edilerek sakinlerimizin hizmetine sunulmasıtenis kortumuzun daha farklı spor faaliyetlerinde de faydalanmak amacıyla mini futbol, basketbol, voleybol sahasına dönüşür hale getirilmesi;çocuk parkı zemininin ve oyun gruplarının her yaş grubunu kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi;spor salonundaki aletlerin yenilenerek kas gruplarına göre çeşitlendirilmesi;atıkların cinslerine göre ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderilmesi;açık ve kapalı havuzlarda kimyasal kullanmak yerine tuz jeneratörü ve ozon sistemine geçilmesi;23 Nisan, 29 Ekim kutlamaları ve Yaza Veda partilerinin geleneksel hale getirilerek sakinler arasında birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla site genelinde sosyal faaliyet uygulamaları ilk akla gelenler.

Site sakinlerinden en çok hangi yönlerde takdir veya eleştiri alıyorsunuz?
Eleştirileri genellikle yönetim kurulu kararlarının hayata geçirilmesi esnasında aldığımı söyleyebilirim. Malumunuzdur ki alışkanlıkları terk etmek zordur. Uygulamasına geçilen yeni kurallara tepkisel yaklaşım olacaktır. Bir de sakinlerimizin yöre, eğitim, kültür, sermaye farklılıkları olaylara ve hayata bakışlarını da farklı kılar. Genellikle de güvenlik konusunda hoşgörü beklenir, Personel de sorumlu olduğu alanda taviz vermemeye çalışır. Eleştiriye açık olmak, alacağımız kararlarda ve hizmet uygulamalarımızda memnuniyeti sağlayacaktır.

Site içerisinde yaşam alanı olarak neler sunuyorsunuz?
Sosyal tesislerimizde kafeterya, kapalı oturma ve istirahat salonu, 2 adet açık teras alanı, açık ve kapalı yüzme havuzu ve sauna,  fitness, squash salonu, tenis kortu, açık ve kapalı spor alanları ile yeşil alanlarımızda mevcut iki adet süs havuzu ve gezinti yolları mevcuttur. Sakinlerimizin araçlarını park edecekleri iki kapalı otopark ve açık otoparklar ile bloklarda asansör, çocuk parkı, oyun grupları ve kesinti halinde konutların elektrik ihtiyacının tamamını karşılayacak jeneratörümüz mevcuttur,

Site içerisinde çocukların güvenli bir şekilde etkinlik yapabileceği alanlar mevcut mu?
Site içerisinde özellikle çocukların huzurlu, mutlu ve güven içerisinde etkinlik yapabileceği büyük bir sosyal tesisimiz, kapalı ve açık spor salonlarımız ve modern aletleriyle her türlü yaş grubuna hizmet verecek çocuk parkımız mevcut, Bu alanlarda gerek kurulum gerek revizyonlar esnasında anti bakteriyel ürünler seçilmiştir. Tüm resmi ve dini bayramlarımızda çocuklarımızla birlikte bu tesisleri kullanıyoruz.   

Bir apartman dairesinde oturmakla sizin sitenizde oturmak arasında ne gibi farklar var?
Aslında Elysıum Garden’da oturmakla bir apartman dairesinde oturmayı karşılaştırmak pek mümkün değil. Çünkü birbirine çok farklı iki yaşam tarzı söz konusu.

Sitenizi yeşil alan ve mimari açıdan diğer sitelerden ayıran özellikler nelerdir?
Elysıum Garden’ı diğer sitelerden bu konuda ayıran en büyük özelliği, toplam arsa içerisinde yeşil alanlarının oturum alanlarının büyüklüğünden oldukça fazla olmasıdır. Özellikle yeşil alanların peyzaj mimarisi siteye cennet bahçesi benzetmesinin yapılmasına temel teşkil etmektedir. Sitemiz bu peyzaj ve yeşil alanı korumak adına her yıl ciddi bir bütçe ayırmakta ve harcamaktadır.

Çekmeköy’ün sitelerini genel olarak nasıl buluyorsunuz?
Ben Çekmeköy ve belediyecilik anlayışını oldukça başarılı bulanlardanım, Alemdağ Çekmeköy içesinde henüz hak ettiği değeri bulmuş olmasa da… Hızla gelişmekte olduğunu ve gelecekte sahip olduğu yeşil alanlarla Çekmeköy’ ün yıldızı ve yeni yüzü olacağından eminim. Çekmeköy‘ün farklı sitelerinde görev alan pek çok arkadaşım var. Onların da benzeri düşünceler içerisinde olduğunu görüyorum: Yani yeşile/güzele giden yolda hep birlikte el ele ilerliyoruz…

SPOT: Alemdağ’ın sahip olduğu yeşil alanlarla Çekmeköy’ ün yıldızı olacağına eminim.

Kaynak: Çekmeköy 2023

çekmeköyde satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ