18.10.2020 - Çekmeköy Web Portalı & Firma Rehberi &Çekmeköy Haber

ÇEKMEKÖY DE SİTEDE YAŞAM HEKİM KONAKLARI

ÇEKMEKÖY DE SİTEDE YAŞAM HEKİM KONAKLARI

Hekim Konakları sakin ve doğayla iç içe konumuyla Çekmeköy’ün en nezih sitelerinden. 12 müstakil evden oluşan sitenin en dikkat çeken özelliği ise komşuluk geleneğinin hala yaşatılıyor olması. 9 yıldır Hekim Konakları’nda yöneticilik yapan Nihat Bey ile site yaşantısının detaylarını konuştuk.

Nihat Güdek Bey’i tanıyabilir miyiz?

1 Ağustos 1982 Ordu doğumluyum. Beykoz’da bir tül fabrikasında ustabaşılık yaptım. Sonrasında tanıdıklar vesilesi ile yolumuz Hekim Konakları ile kesişti. 2005 Kasım ayından bu yana site yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Evli ve 1 çocuk babasıyım.

Site yönetiminde göreve ne zaman başladınız, yönetim ekibiniz kaç kişiden oluşuyor?
Yönetim seviyesinde 2009 yılında başladım. Yönetim kadromuz 4 kişiden oluşmaktadır. Çalışanlarımız kendi bünyemizde bulunmaktadır. 

Site yönetiminde olmanın sizin için avantaj ve dezavantajları var mı?

Kendime olan güvenimin artmasının yanı sıra her geçen gün farklı bir yetkinlik edinmeme katkı sağlıyor diyebilirim. Tanıdığım sosyal çevremin de zaman içerisinde geliştiğini sayabiliriz.

Hekim Konakları ne zaman kuruldu, kaç blok ve daireden oluşuyor?

2004 yılında inşaat, 2009 yılında ise aktif oturum başlamıştır. 12 konağın yer aldığı sitemizde bir sosyal tesisimiz bulunmaktadır.

Site içerisinde hangi etkinlik alanları mevcut?

Sosyal tesisimiz içerisinde basketbol, futbol sahalarının yanı sıra istenildiğinde dönüştürülebilen bir tenis kortumuz ve voleybol sahamız bulunmaktadır. Yarı olimpik açık havuzumuz ve 4 mevsim kullanıma uygun kapalı havuzumuz da site sakinlerinin hizmetine açık bulunmaktadır.

Sitelerde genellikle yaz aylarında hareketlenme olur. Kış aylarına özel aktiviteleriniz oluyor mu?

Site sakinlerimiz arasında genç nüfus yoğunluğu olmadığından çok sık olmasa da özellikle katılımın fazla olduğu Ramazan aylarında grup aktiviteleri ve spor etkinlikleri düzenlemekteyiz.

Sizce site yaşantısının en güzel tarafı nedir?

Diğer sitelerin aksine bina sayısının az olduğu sitemizde komşuluk ilişkilerinin eski zamanları hatırlattığı bir yaşantı sürmekteyiz. Herkesin birbirini tanıdığı ve çocuklarımızın da güven içerisinde çocukluklarını yaşayabildiği bir siteye mensup olmanın verdiği huzuru kelimelerle anlatmak pek mümkün değil.

Sıfırdan bir site inşa edecek olsanız… Olmayan neyi eklerdiniz?

Hayal edebileceğim her şeyi bu sitede gerçekleştirdiğime inanıyorum.

Sizce ilçemizin renklenmesi için ihtiyaç duyduğu şeyler neler?

Gençlere yönelik güvenliği arttırılmış sosyal alanların arttırılması gerektiğine inanıyorum. İnşaat alanlarının bu denli arttığı ilçemizde daha düzenli ve sistemli çalışmalar yapılması hem ilçe sakinlerimizin huzurunu hem de günden güne arttığını gözlemlediğim trafik sıkıntısını azaltmaya yardımcı olacaktır kanısındayım. Bunların yanında en önemli sorun olarak gördüğüm nokta da özel okul sayılarının artarken devlet okullarının yetersiz sayıda kalmasıdır. Bu konuyla ilgili gerekli önlemin alınacağını umuyorum.

Çekmeköy ’ün görünümü ve çevre düzenlemesiyle ilgili neler düşünüyorsunuz?

Gelişen Çekmeköy’ümüzün giderek artan nüfus yoğunluğuyla ortaya çıkan trafik sıkışıklığı ve otopark sorununu sayabilirim. Bunlar için bir düzenleme yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Kaynak:www.cekmekoy2023.com

çekmeköyde satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ