25.10.2020 - Çekmeköy Web Portalı & Firma Rehberi &Çekmeköy Haber

ÇEKMEKÖY DE SİTEDE YAŞAM GÖL KONAKLARI

ÇEKMEKÖY DE SİTEDE YAŞAM GÖL KONAKLARI

İstanbul’un tüm keşmekeşinden uzak bir site hayal edin. Göleti, havuzu, futbol/basketbol sahaları ile uçsuz bucaksız ormanları çevreleyen, tabiatın tam ortasındaki bir kaçış yeri olan Göl Konakları’na misafiriz bu ay. Site yöneticiliğini büyük bir özveri ve disiplinle sürdüren Nihat Bey ile Göl Konakları’ndaki yönetim anlayışını ve site yaşantısını konuştuk. 


Nihat Bey’i tanıyabilir miyiz?

56 Yaşında, evli ve 2 çocuk babasıyım. 1963 Yılında Ankara’da doğdum. İlkokul ve ortaokuldan sonra Ankara Ulus Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünü bitirdim. 1980 Yılında Hava Teknik Okullar Komutanlığında öğrenci olarak başladığım askerlik hayatım süresince, muhtelif birlik ve karargahlarda görev yaptım. Her anı ile gurur duyduğum ve yaptığım her görevi benliğimde dolu dolu yaşadığım askerlik mesleğim süresince şerefle taşıdığım üniformamı, 2006 yılı mart ayından itibaren çıkartarak emekli oldum. 2006-2007 yılları arasında kitap basım, yayın, dağıtım ve muhtelif iş kollarında deneyimler edindim. 2007 yılı ağustos ayından itibaren Göl Konakları Sitesi İşletme Müdürlüğü görevine başladım ve halen devam etmekteyim.  

Siteniz ne zaman kuruldu ve kaç blok ile daireden oluşmaktadır?

Yaklaşık 35 Dönüm arazi üzerinde kurulu olan sitemizin 20 dönüm yeşil alan ve 1 dönüm civarında gölet bölgesi mevcuttur. 2002 yılı başında sakinlerimizin oturmaya başladığı sitemizde 80 villa ve 24 daireden oluşan toplam 104 konut bulunmaktadır.

Kaç yıldır site yönetimindesiniz? Yönetim ekibiniz kaç kişiden oluşuyor?

11 yılı aşkın bir süredir bu görevi yürütüyorum, yönetim ekibi bu yıla kadar 5 kişilik bir kadrodan oluşmaktayken, bu yıl bu sayı 3 kişi ile sınırlandırılmıştır. 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren özel bir yönetim firmasından destek almaya başladık. Kurumsal bir yapı altında, her alanda kendi uzman kadrosuyla daha bilinçli ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde sitemize hizmet vermeye devam etmekteyiz. Yönetim kurulumuz sakinlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde mutlu bir yaşam sürmeleri için çalışmakta, bu inançla hareket etmekteyiz.

Yönetim kurulunu belirlerken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Yönetim Kurullarımız genelde gönüllülük ilkesi çerçevesinde oluşmaktadır, bu gibi hizmetler aslında hayli zor ve özveri gerektiren görevler olduğundan, görev alan sakinlerimiz, kendi işine, ailesine ayıracağı zamandan feragat ederek, ilaveten site işleri ile uğraşmak durumunda kalıyorlar. Bugüne kadar, hepsi birbirinden değerli ve seçkin kişilerin oluşturduğu muhtelif yönetim kurulları ile birlikte çalıştım ve halen çalışmaya devam ettiğim için son derece mutluyum. Ayrıca yönetim firmasının desteği de bize ayrı bir ivme ve güven kazandırdı. Alanlarında tecrübeli güvenlik, teknik ve hizmet personeli ekibimizle sitemiz ve sakinlerine hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Sitenizde site sakinleri ve çocuklar için sosyal tesis var mı?

Sitemizde, yüzme havuzu ve müştemilatı ile çocuk parkı, voleybol-basketbol sahaları ve tenis kortu sakinlerimizin kullanımına sunulan tesislerimizdir.

Toplumumuzda çok yaygın bir cümle olan “ev alma komşu al” sözüne istinaden sitenizde komşuluk ilişkileri sorsak?

Site sakinlerimizin hemen hemen hepsi iyi eğitim almış, iş adamı, üst düzey yönetici, doktor, avukat, bankacı, eczacı, öğretmen vs. gibi birçok meslek grubundan saygın kişilerdir. Sitemiz bu anlamda uyumlu ve huzur dolu yapısıyla örnek siteler içerisindedir.

Site sakinlerinden en çok hangi yönlerde övgü veya eleştiri alıyorsunuz?

Hizmet sektörü oldukça meşakkatli ve bir o kadar da özveri gerektiren bir iş koludur, memnuniyet seviyesi ne kadar yüksek olursa başarınız da bununla doğru orantılıdır. İnsan olarak doğamız gereği algılarımız, beklentilerimiz, tepkilerimiz farklı farklı olabiliyor, aldığımız övgülerin yanı sıra zaman zaman eleştiri aldığımız da mutlaka olmaktadır, ancak bu eleştiriler bizi daha doğru ve kaliteli hizmet yönünde her zaman pozitif olarak yönlendirmiştir.

Sitenizin geleneği haline gelen tüm site sakinlerini bir araya toplayan bir aktiviteniz var mı?

Sakinlerimizin zaman zaman toplu yemek, kahvaltı, vs. gibi organizasyonlarda, küçük gruplar halinde sitemizin kafesinde bir araya gelip hoşça zaman geçirmesi, son günlerdeki en güzel eğlence ve sosyal aktivitelerdendir.

Sitenizin ormanla çevrili olmasının avantaj ve dezavantajları var mı?

Sitemiz, Çekmeköy İlçesi Mimar Sinan Mahallesi sınırları içerisinde, çevre yollara ve ilçe merkezlerine ulaşım için oldukça yakın,  konuşlandığı yer itibariyle en sakin bölgelerden birinde olup ormanlık alana yakınlığı ile de doğa ile iç içe bir yapıya sahiptir. Temiz havası ve huzurlu ortamı insanı her yönüyle mutlu etse de çevremizdeki ormanları hoyratça, bilinçsizce kullanan insanlar söz konusu.

Duvarlarla çevrelenen blokların mahalle kültürünü öldürdüğü düşünülüyor. Siz bu görüşe katılıyor musunuz?

Mahalle kültürü, millet olarak bizim önemli değerlerimizdendir, ancak her yönüyle gelişim içindeki bir dünyada yaşıyor olmak beraberinde bizlerden bazı değerlerimizi de alıp götürmektedir. Anadolu’da ve özellikle küçük beldelerde bu kültür halen yaşıyor ve yaşatılıyor olsa da büyük şehirlerde özellikle çok katlı yapılardaki yaşam, mahalle kültürünün unutulmasına sebep oluyor. Tarih boyunca insanlar, kendisi ve aileleri için daha güvenli yaşam alanları arayışı ile hareket etmiş, etmeye de devam etmektedir. Bu kaygılar, insanları zamanla site yaşamına yönlendirmiş olmakla birlikte, günümüzde aslında her site kendi içerisinde bir mahalle konumundadır. Bu kültürü site içerisinde de yaşayıp yaşatmanın ve çocuklarımıza bu kültürü aşılamanın bizlere düşen en önemli görevlerden birisi olduğu inancındayım.

İlçemizde yer alan bir site yöneticisi olarak Çekmeköy’ün gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

1981 yılından bugüne kadar Çekmeköy ilçesi sınırları içerisinde yaşamaktayım, geriye doğru dönüp baktığımda, zaman içerisinde hızla değişen ve modern bir merkez haline gelen ilçemizin, her yönü ile İstanbul’un en önemli değerlerinden birisi haline geldiği aşikardır. Çekmeköy’e ve Çekmeköylülere hizmet eden, bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan başta Belediye başkanımız ve ekibi olmak üzere, emek veren herkese şükranlarımızı sunar, derginizde bu ay sitemizi konuk ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kaynak:Çekmeköy2023

çekmeköyde satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ