20.10.2020 - Çekmeköy Web Portalı & Firma Rehberi &Çekmeköy Haber

Çekmeköy Belediyesinde İnşaatlardaki Çıkmalarda Neler Oluyor?

Çekmeköy Belediyesinde  İnşaatlardaki Çıkmalarda Neler Oluyor?

Çekmeköy Belediyesinde bazı belediye görevlileri görevini yapmıyor veya hakkıyla yapmıyor? Bu da nerden çıktı dediğinizi duyar gibiyim. Evet bir kaç konuda öyle gözüküyor. Sizlere bunlardan bir kaçını paylaşmak isterim.

Çekmeköyde İnşaat Ruhsatları Verilirken Adalet Varmı?

Çekmeköyde inşaat ruhsatı verilirken büyük çoğunluk yani yüzde 95 lik kesim inşaatlarına çıkma alırken 4 metre ve üzerinden çıkma alabiliyor.Giriş katları metre kare olarak küçük oluyor.

Çekmeköyde ballı bir kesim ise bu çıkmaları 50 cm 1 metre 2 metre gibi mesafeden alıyor bu ballı kesim  giriş katı normal kat gibi kulanıyor.

Soru şu neden yüzde 90 bu haktan yararlanamıyor?

Çekmeköy belediyesi sorulduğu zaman imar plan ve yönetmeliklerine uygun diyor. Bir binada çıkma hakkınıkullanmak 50 cm den plan ve yönetmeliklere uygunsa neden bu hakkı büyük çoğunluğa kulandırmıyorsunuz?

Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi ,Aynı sokak aynı sıra ortadaki bina yaklaşık 2 metreden çıkma kullanmış. İki yanındaki 4 metreden çıkma kullanmış.Hangisi plan notuna ve yönetmeliğe uygun?

Bir çok binada bu çıkmalar 4 – 5 metreden oysa burda 1 metreden İmar planın da ve yönetmelikte gerçekten böylemi?Ne dersiniz?

İki köşe başı bina ikiside yeni yapıldı.Biri yaklaşık 5 metreden çıkma almış. Diğer bina yaklaşık 1.5 metreden çıkma almış. Burda bir sorun yokmu? İmar plan ve yönetmeliklerine uygunmu?

Çekmeköy de sade bir vatandaş Çekmeköy belediyesine ruhsat başvurusu yapsa bu parselde bu resimdeki şekliyle inşaat ruhsatı alabilirmi?Yandaki bina 4 metreden çıkma almış bu inşaat yaklaşık 2 metreden çıkma almış.

İmar planları yapılırken bazı parsellere özel mi yapılıyor acaba. Çekmeköy Belediyesinde kim veriyor bu çıkmaları sorumlusu kim?

çekmeköyde satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ